Идната недела пад на температурите

0
602

Од УХМР информираат дека денеска ќе преовладува променливо облачно време, повремено со локален дожд претежно во западните делови и со услови за магла по котлините.

До вторник ќе биде релативно топло, а од среда се очекува спуштање на дневната температура.

Во вторник ќе започне да дува повремено засилен ветер од југозападен правец