Илјадници мигранти се движат кон Македонија

0
529

Бура од мигранти“ се насловите на светските медиуми кои го најавуваат доаѓањето на бранот бегалци кој се движи кон македонската граница од Грција. Голем дел од нив синоќа пристигнаа во Атина кои веќе се упатија кон Македонија и се очекува да пристигнат во текот на утрешниот ден, а потоа да продолжат кон земјите од Европската унија, пишува порталот А1он.