ИН МЕМОРИАМ: Пандовски не издржа, утрово му подлегна на повредите

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Фудбалерот Александар Пандовски почина утрово во Клиниката во Скопје, подлегнувајќи им на повредите здобиени при тешката сообраќајна несреќа пред неколку дена. Пандовски со својот татко со автомобил марка Голф излетаа од патот на излезот од Скопје, удирајќи најпрвин во столб, а потоа и во дел од пумпите на Бензинската пума во населба Маџари. Александар Пандовски е изданок на школата на Вардар, ги мина младинските категории на нашиот најтрофеен фудбалски колектив. Потоа играше и во Работнички, а последните неколку сезони ги мина во дресот на Еуромилк.

Share.