Исчезнал 82 годишен жител на Цапари

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 04.07.2015 година во 09.30 часот во СВР-Битола, Р.С.(77) од с.Цапари – Битола, пријавила дека на 03.07.2015 година околу 20.00 часот, од нивниот дом во непознат правец се оддалечил нејзиниот сопруг Ѓ.С.(82). СВР-Битола презема мерки за пронаоѓање на лицето.

Share.