Исчезната битолчанка

0
1464

На 12.04.2016 година во 21.30 часот во ПС-Битола, К.Н. (51) од Битола пријавил дека истиот ден околу 11.00 часот од дома во непознат правец се оддалечила неговата ќерка М.Н. (25). Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.