Иванов го пречека Мета со највисоки воени почести

0
252

Претседателот на Албанија, Илир Мета со највисоки воени почести беше пречекан од неговиот македонски колега Ѓорге Иванов во претседателската „Вила Водно“.

Албанскиот претседател треба да има средба и со претседателот на Собранието на Македонија, Талат Џафери.

Илир Мета е во дводневна официјална посета на земјава.