Иванов ќе присуствува на инаугурацијата на Вучиќ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во Белград Република Србија, каде што ќе учествува на свечениот прием по повод инаугурацијата на Александар Вучиќ, претседател на Република Србија.

За утре е најавена билатерална средба на претседателот Иванов со српскиот претседател Вучиќ.

Share.