Изгоре автобус- Децата плачеа, врескаа и се гушеа

0
420

Децата плачеа, врескаа и се гушеа. Ова го посочува една од патничките во автобус на транспортната компанија „Расто турс“, што во целост изгорел додека превезувал повеќе од 50 патници од грчкото летувалиште Парга во Белград, јавува српски „Курир“.

За среќа, никој од патниците, во несреќата што се случила во понеделникот не е повреден, но многумина останале без багажот. Како што раскажуваат очевидци, пожарот пуквално избувнал половина час откако автобусот тргнал од Парга, а се на се за неколку минути бил во целост проголтан од пламените јазици. Инаку, автобусот го изнајмила туристичката агенција „Аква травел“ и другиот дел од патниците се возел токму во автобусот на оваа агенција, веднаш пред изгорениот автобуст на „Расто турс“.