Изгоре куќа во Добровени

0
592
Processed by: Helicon Filter;

На 18.10.2016 година околу 18,30 часот во с.Добровени–битолско, од засега непознати причини целосно изгорела куќата сопственост на Н.М. (57). Пожарот бил изгаснат во 20,40 часот од страна на ТППЕ-Битола. Повредени лица нема. Увид ќе се врши во текот на 19.10.2016 година и се работи на целосно расчистување на случајот.