Излетал од патот и загинал

0
1094

Б.Р. (37) од Мороишта вчера загинал откако со своето возило „киа” излетал од патот Охрид-Струга кај село Подмолје.

Тој повреден бил пренесен во Медицинскиот центар Охрид, каде во 22,40 часот починал. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Охрид.