Изречена казната за допинг на српскиот ватерполист Раѓен

0
470

Српскиот ватерполо репрезентативец Никола Раѓен доби четиргодишна суспензија поради употреба на кокаин. Поранешниот играч на Партизан и Црвена ѕвезда, и на репрезентативец на Србија, на допинг контролата „падна„ по натпреварот меѓу репрезентациите на Србија и Шпанија. Раѓен кој е под договор со Олимпијакос има освоено две бронзи на ОИ во Пекинг (2008) и Лондон (2012) со српската репрезентација.