Јанкулоска повторно на распит во Основен суд

0
584

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска веќе еден час е на распит кај судија на претходна постапка во Основниот суд Скопје 1, потврдија од Судот. Таа е трето обвинета во предметот познат во јавноста како „Тврдина“ кој неодамна го отвори Специјалното јавно обвинителство. Во текот на денот се очекува да започне распитот и за останатите осомничени во овој предмет. Првоосомничен во случајот е Горан Грујовски, началник во Петтата управа при Министерство за внатрешни работи. Тие се товарат за уништување на опремата за прислушување.