Каде и што ручаа Иванов и Николиќ?

0
6019

Денеска во посета на Битола беше претседателот на Србија Томислав Николиќ. Со домаќинот претседателот Ѓорѓе Иванов се сретнаа во хотелот Епинал каде што одржаа и прес конференција, а потоа заминаа на ручек во Шумски фенери.

14368806_305107989851423_2615051853453005891_n

На својот Фејсбук профил хотелот Шумски фенери ги објави фотографиите од подготвената маса, украсена од цвеќарницата Еделвајс.

14329956_305107813184774_4684684088527000191_n

На неколку фотографии и дел од подготвената храна за претседателите на двете земји.

14390925_305107793184776_269857179224159420_n

14370338_305107873184768_6759158470036152845_n

14344684_305108256518063_4568559034913259120_n