Како да летувате во Шпанија

0
428

Во прекрасниот модернистички амбиент на Kitchen Bar ARAZOK, гостите може да уживаат во вкусната храна, професионална услуга и пристапни цени. Во интимната атмосфера на ресторанот ќе уживате во грижливо направената селекција од интернационалната кујна, медитеранските специјалитети, риба и морска храна.

Овој период Аражок организира голема наградна игра, во која главната награда е летување за двајца во Шпанија.

Покрај главната награда има уште 6 други.

Уште од самиот почеток, во Аражок поставуваат високи стандарди во услугите кои ги нудат на нивните клиенти.

Изборот на квалитетна храна, подготвена со љубов кон кулинарството го прават овој ресторан секогаш во тренд.

Посебно внимание во топлите денови привлекува и летната тераса, каде гостите можат да уживаат во прекрасно уредениот амбиент.

Покрај редовната програма на алкохолни и безалкохолни пијалоци, овде можете да ги пробате и вината од најпрестижните македонски винарии, како и избор на ексклузивни италијански и француски вина.

Во Аражок се организираат и посебни деловни ручеци и вечери, коктели, банкети, родендени. Капацитетот е до 80 гости.

Со цел да го задржат епитетот најдобри, успеваат до совршенство да ја усовршат експертизата за организирани настани .
Извлекувањето за наградната игра е на 28 ми април.