Каква е состојбата на границите денеска?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На граничните премини утрово нема задржувања подолги од 30-тина минути за влез и излез од државата, велат од АМСМ.

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Сообраќајот се одвива без забрани по суви колоози.

Вчера на граничен премин Богородица кон соседна Грција се чекаше со часови, при што имаше и тепачка по влезот во Грција.

Поради продолжениот викенд, голем број Македонци и Срби се упатија кон соседна Грција.

Share.