Карло Анчелоти го одби Милан

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Клубот го најави како нов тренер, тој одолговлекуваше со одлуката дали ќе се врати во Милано но на крајот одлучи да земе едногодишен одмор.

Проблемите со болеста се главна причина поради која Анчелоти реши да го одбие Милан.

„Големо благодарам до Милан што покажаа интерес и беа упорни да ме врататат на клупата. Навистина ми е тешко што на клубот што ми лежи при срце морав да му кажам не. Овојпат сум приморам да го сторам тоа. Потребен ми е одмор а на Милан му посакувам многу среќа и успех. “ – изјави Анчелоти.

Share.