Кавга во бифе во Кривогаштани

0
2347

На 19.04.2017 година околу 18.30 часот во бифе во Кривогаштани, прилепско, дошло до  меѓусебна расправија помеѓу М.Х.(41) од с.Локвени и Н.М.(42) од с.Брезово, демирхисарско. Во еден момент Н.М. со нож му нанел убодна рана на М.Х. во пределот на левото белодробно крило.

Истиот бил пренесен и задржан на лекување Општа болница Прилеп. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од ПС Прилеп. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.