Ќерката на Ѓоковиќ милионерка

0
1031

Ќерката на Новак Ѓоковиќ, Тара која се роди во саботата во Монте Карло, веќе е милионерка.

Српскиот тенисер како што пишуваат медиумите ќе и отвори штедна книшка со милион евра. Новак истото го направил и за синот Стефан кога се родил.

Српскиот тенисер само од турнири во кариерата заработил 93 милиони долари, а неговото моментално вкупно богатство се проценува на 150 милиони евра.