Кико ја декласираше конкуренцијата во Босна

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Македонскиот возач Христијан Илиоски по подолга пауза настапи на уште еден натпревар од Источно-Европското првенство во мотокрос, одржано минатиов викенд во Крешево, Босна и Херцеговина. Тој ја декласираше конкуренцијата во првиот настап со новиот мотор. Тој најнапред освои пол-позиција со предност од четири секунди, а во двете трки ги остави ривалите по 40 секунди зад себе. „Во Крешево беше добар настап за мене и ми донесе добар резултат, меѓутоа и убава можност да видам како ќе се претставам со новиот мотор. Презадоволен сум„ истакна младиот битолчанецот, Илиоски.

Share.