Кире Лазаров и Јошката со македонското знаме со натпис Битола на „Ноу Камп“

0
3900

Македонско знаме и на него напишано Битола, вечерва се развиори на „Ноу Камп“ во Барселона

На мечот Барселона – Севиља (2-1) беа присутни капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во друштво на познатиот битолски пејаш Николче Симоновски Јошката.

Тие како и уште преку 70.000 луѓе уживаа во спектаклот на европскиот првак кој со головите на Меси и Пике славеше нова победа. Знамето „Битола“ било дел од натпреварите од сите големи спортски приредби низ Европа.