Кишна го избра Лацио и веќе пристигна во Рим

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ајакс официјално потврди дека досегашниот играч на овој клуб Рикардо Кишна кариерата ја продолжува во римски Лацио. Кишна кој со Ајакс имаше договор до јуни наредната година во средата ги мина медицинските прегледи во Лацио. Рикардо Кишна е 20 годишен и тој со Лацио потпишал четиригодишен договор вреден 1,2 милиони евра по сезона. Холандскиот напаѓач за Ајакс одиграл 48 натпревари и постигнал седум голови.

Share.