Кога мајката на обезглавеното девојче ја слушна веста

0
1051

Ужасното случување го потресе светот кога медиумите објавија дека дадилката Гјулчер Бобокулова брутално ја уби малата Настасја, а потоа со главата на девојчето шеташе низ улиците низ Москва.

На Јутуб се појави видео на кое е прикажано како мајката на детето губи свест кога ја дознава стражната вест.

Екатерина Мешчерјакова, мајката на девојчето е префрлена во болница.