Кој ќе прогнозира резултати од натпреварите?

0
521

Пингвинот Флоке, коалата Оби Оби и петелот Зизу ќе имаат задача да ги „прогнозираат’’ победниците на натпреварите од  Европското фудбалско првенство во Франција.

Петелот Зизу (  под тој прекар е позната францускиот фудбалска легенда сегашен тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан).

Пингвинот Флоке е од германскиот град Либенау, а како што јавуваат тамошните медиуми, Флоке веќе извесен период тренира типување, при што веќе имаше и неколку јавни настапи.

Коалата Оби Оби е од Лајпциг, таа уште немала прогноза, но тоа ќе го направи пред мечот меѓу Германија и Украина кој се игра в недела.