Колони возила на кај Плетвар, заради сообраќајка

0
1354

Две лица се полесно повредени во сообраќајната несреќа што се случи денеска околу 14:30 часот  на патниот правец Прилеп-Градско кај Ленишки мост.

12751870_10207717919561286_202547794_o
Како што информира полицијата, настанал судир меѓу два руски камиона и патничко возило „Ситроен“ со прилепски регистерски таблички.

12746213_10207717801278329_710953342_n
Собраќајот на овој патен правец кој додека траеше увидот беше во прекин, од 16:25 часот повторно е нормализиран.