Концерт кој обедини три исклучителни македонски бендови

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Вака велат од Младинскиот културен центар за синоќешниот концерт на Хераклеа, во рамките на годинашното 19-то издание на „Битола отворен град“.
„Концерт кој докажа зошто на нашите музичари им се потребни концерти и комуникација со публиката…и зошто публиката заслужува најдобро. Свежината на Плутоси, сензибилитетот на Фолтиновци и енергијата на Банда Инструментале создаде музички омнибус под исто небо на 4 септември на една античка сцена која евидентира уште еден музички настан за добрата историја на музиката“ велат од МКЦ.
Share.