Косовската полиција и ЕУЛЕКС спроведуваат голема операција на цела територија на Косово

0
367

Косовската полиција во соработка со европската мисија ЕУЛЕКС од утрово спроведуваат голема операција на целата територија на Косово, соопшти портпаролот на полицијата Баки Келјани.

Келјани не соопшти детали поврзани со операцијата, но додаде дека таа е раководена од Специјалното обвинителство во Косово и рече дека детали ќе бидат соопштени по завршување на операцијата.