Косовски пратеници се степале во емисија што се емитувала во живо

0
628

Пратениците Фрашер Красниќи од движењето „Самоопределување“ и Милам Зека од Иницијатива за Косово учествуваа во телевизиска дебата, при што се степаа.

Водителот и други лица од телевизијата ги разделија пратениците и спречија поголем инцидент. Фрашер неколку пати го удрил Зека во лице, а водителот се обидел да ја смири тепачката.