Лажна пријава за поставена бомба во поранешната касарна

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Од страна на надлежните служби во МВР и СВР Битола, по пријавата за можна експлозивна направа поставена во превозно средство во кругот на поранешната касарна во Битола, по преземните мерки не е пронајдено ништо, информирата од полицијата.

Од СВР Битола додаваат дека се уште работата на настанот и во интерес на истреагата други информации не соопштуваат.

 

Share.