ЛДП со трибина на тема Македонија после ,,Груевизмот“

0
433

Либерално демократскиот сојуз од Битола вечерва организира трибина на тема: Македонија после ,,Груевизмот“-Либерални решенија во Хотел Епинал во 19 часот. На трибината ќе учествуваат Горан Милевски, Никола Пановски, Зоран Шапуриќ и Јован Мансијевски, истакнаа денеска на прес конференција