Либан и Црна Гора ќе играат пријателски мечеви во Скопје со Македонија во ноенври

0
833

Репрезентацијата на Македонија на 12. ноември на националната арена „Филип Втори” ќе одигра контролен натпревар против најдобрата селекција на Црна Гора. Репрезентација предводена од Бранко Брновиќ е рангирана на 72 место на ФИФА листата. Во групата Г од квалификациите за Европското првенство во Франција 2016 година, Црногорците се пласираа на четвртата позиција во конкуренција на Русија, Шведска, Австрија, Лихтенштајн и Молдавија. Црна Гора запиша три победи во циклусот за пласман на ЕУРО 2016. Македонија и Црна Гора досега одиграа два пријателски натпревари, имаме една победа во Скопје и пораз во Подгорица.