Ливерпул и Манчестер Јунајтед во осминафиналето на ЛЕ

0
737

Ждрепката за осминафиналната фаза во фудбалската Лига Европа, донесе неколку атрактивни мечеви, а предничи најголемото дерби на англискиот фудбал, Ливерпул-Манчестер Јунајтед. Извлекувањето на осминафиналните двојки се случи во петокот во Нион, а покрај англиската пресметка, атркативни за следење ќе бидат и дуелите Атлетик Билбао-Валенсија и Борусија Дортмунд-Тотенхем.

Осминафинални двојки во Лига Европа:

Шахтјор-Андерлехт

Базел-Севилја

Виљареал-Баер Леверкузен

Атлетик Билбао-Валенсија

Ливерпул-Манчестер Јунајтед

Спарта Прага-Лацио

Борусија Дортмунд-Тотенхем

Фенербахче-Брага