Љубе Бошкоски излезе од затвор

0
789
Лидерот на Обединети за македонија и екс-министер за внатрешни работи, Љубе Бошковски попладнево во 14 часот е пуштен на слобода од затворот  Идризово.
На три дена пред истекот на завршување на затворската казна за случајот „Кампања“, директорот на затворот Живко Пејковски  денеска го потпишал решението за отпуст.