Љубовна драма заврши со убиство

0
1241

Во куќа во Радовиш синоќа било пронајдено мртво тело на маж, Ј.Р. (26). Увидот на истражните органи траел до доцна во ноќта, а телото е предадено на обдукција.

Службите работат на целосно расчистување на случајот.

Неофицијално, се работи за насилна смрт, убиство, најверојатно настанато како последица на претходна љубовна расправија.