Магла кај Битола, Прилеп, Тетово, Гостивар, Штип

0
374

Магла со видливост од 50 до 200 метри има кај Тетово, Гостивар, Страцин, Битола, Штип, Прилеп, Павлешенци, Македонски Брод и Кула, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Сообраќајот на сите патишта во Македонија се одвива без забрани, по претежно суви коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.