Maјката силувана од синот починала

0
1772

С.Т.(75), болната мајка која пред два дена била силувана од нејзиниот пијан си С.Т. (48) вчера починала. Синот С.Т. добил  кривична пријава за родосквернавење. Телото на починатата е дадено за обдукција.

Пријавениот, велат од полицијата, на 11 август околу 2 часот во семејната куќа во која живел заедно со неговата беспомошна и болна мајка, истиот под дејство на алкохол извршил полов напад врз неговата мајка.