Македонски автобус се запали во Грција, патниците безбедни

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Автобус на една македонска туристичка агенција претпладнево се запали во Грција на пат кон Халкидики, при што нема повредени патници.

Грчките медиуми јавуваат дека патниците безбедно го напуштиле автобусот пред целосно да изгори, а пожарот го гаснеле 15 пожарникари со пет противпожарни возила.

Share.