Маневски го смени клубот на Тајланд

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Битолчанецот, Борче Маневски кариерата ќе ка продолжи во второлигашот од Тајланд, Трат. Откако не успеа да се избори за соодветна минутажа во Чаинат, 30 годишниот Маневски потпиша за екипата која е на последната позиција во второлигашката конкуренција на Тајланд. Маневски е поранешен играч на Пелистер, Победа, Вардар, Работнички, Милано, на полскиот Горник Лечна и српскиот тим Банат.

Share.