Марк Бартра се огласи по вчершниот напад врз автобусот на Борусија Дортмунд

0
511

Дефанзивецот на „Милионерите“, Марка Бартра се огласи по вчерашниот напад врз автобусот на Борусија Дортмунд, Шпанецот вели дека се чуствува подобро и се заблагодари за поддршката.

Автобусот на Борусија Дортмунд вчера беше мета на три експлозии на пат од хотелот до Сигнал Идуна Парк за дуелот со Монако во Лигата на Шампионите.

Марк Бартра е единствениот играч кој заработи повреда, дефанзивецот има фрактура на зглобот и исекотини на раката, и вчера вечерта беше опериран.

Шпанецот попладнево се огласи на социјалните мрежи и се заблагодари за поддршката која ја добил.

„Здраво на сите! Како што можете да видите, се чуствувам многу подобро!” – напиша Марк Бартра на Инстаграм.

„Ви благодарам на сите за пораките и поддршката!“