Маскирани со пушка в рака ограбиле казино во Битола

0
2399

На 11.01.2017 година околу 05,15 часот во Битола на ул.„Климент Охридски“, поточно во казино „Слот“ две непознати лица маскирани и вооружени со пушка, извршиле разбојништво над вработената, одзеле сума на пари од околу 100.000 денари, по што го напуштиле местото на настанот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите како и целосно расчистување на случајот.