Масовна тепачка помеѓу Срби и Албанци на плажа

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во близина на Мала плажа во Улцин, Црна Гора, се случила масовна тепачка помеѓу Срби и Албанци, на која и претходела расправија во ноќен клуб.

Како што пренесуваат црногорските медиуми, инцидентот се случил во близина на голем број локали.

Од силниот удар едно лице ја загубило свеста и останало да лежи на земја, но претепувањето продолжило./извор пресс24

Share.