Мажот кој пукаше во Лас Вегас се предаде

0
418

Мажот кој во саботата уби еден човек и рани друг во Лас Вегас, a потоа се забарикадира во автобус, им се предаде на органите на редот по повеќе од четири часа преговори. Ова го соопшти портпаролот на локалната полиција, пренесува во неделата CNN.

Вториот човек врз кого мажот пукал, е со полесни повреди и е хоспитализиран. Од локалната полиција прецизираат дека инцидентот не се третира како терористички акт.