Мерцедес удри пешак

0
924

Синоќа околу 21 часот на  ул. Столарска пред Стаклената зграда во Битола се случи сообракајна незгода. Учесници во сообраќајката се автомобил марка Мерцедес бенз   Ц200 со битолски регистарски таблички и пешак.

Пешакот на возраст околу 30 години се здобил со телесна повреда, рана на главата.

Увид извршил  јавен обвнител и екипа на СВР Битола.