Министерот Филипче го посети пациентот на кој му беше трансплантирано срце

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче,  претпладнево беше во посета на пациентот, на кој му беше трансплантирано срце.

Синоќа, за првпат во нашата земја е изведена трансплантација на срце, односно трансплантација од починат донор.

„Трансплатацијата успешна!  Ова е огромен успех на македонското здравство. Честитки до сите колеги.“ напиша министерот Филипче.

Share.