Момче од тетовско ја силувало 15 годишната сестра

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Тринаесет годишно момче ја силувал својата сестра која била две години постара, соопшти Министерството за внатрешни работи.

На 17.06.2017 година во 02.00 часот во ПС ОН Тетово, 43-годишен жител на едно тетовско село пријавил дека на 13, 14 и 15.06.2017 година неговиот 13-годишен син извршил родосквернавење врз неговата 15-годишна ќерка. Имено, неговиот син насилно ја соблекувал,  ја допирал по телото, а имале и сексуален однос. Според пријавителот, во сите три случаи девојчето пружало отпор.  Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Share.