Мртов маж пронајден во сопствената куќа

0
1557

На 23.07.2016 година околу 17.00 часот во Битола на ул. „Браќа Миладинови“, во сопствената куќа бил пронајден починат Б. Д. (53). Од страна на доктор од Итна медицинска помош констатирана е смрт без видливи траги на насилство. Увид извршила екипа од ОКТУПА при СВР-Битола. Од страна на Јавен обвинител наредена е обдукција врз телото на починатиот.