Му украле пари и злато вредни 550.000 денари

0
670
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

На 25.10.2016 година, во периодот од 08.30 до 15.20 часот, во Битола на ул. „Прилепска“ непознат сторител со употреба на подесен алат извршил тешка кражба од станот сопственост на Н.С. (46) од Битола. Сторителот притоа одзел златен накит и парични средства стекнувајќи се со противправна имотна корист од 550.000 денари. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.