На лидерските не се разговарало за името

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

ВМРО-ДПМНЕ денеска демантира дека на лидерските средби се разговарало за предлог за решавање на спорот со името.

„Во врска со денешната изјава на претседателот на ДПА, Мендух Тачи, би сакале да соопштиме дека на разговорите на кои што учествува ВМРО-ДПМНЕ, до сега немало никаков предлог за решавање на проблемот со името, стои во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.
Претходно Тачи рече дека на средбите што се одвиваат во Скопје и во Брисел, тема на разговорите било и името.
Share.