На Мет Галата сите во проѕирни фустани

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Најспектакуларната ноќ во музејот Метрополитен во Њујорк што секоја година се одржува, се смета за најголемо модно случување во светот на познатите.

Најмногу внимание оваа година на вчерашната Мет Галата привлекле Џенифер Лопез, Бјонсе и Ким Кардашијан, бидејќи на црвениот килим се појавиле во проѕирни фустани.

mkd-191857.jpg

На Мет Галата се појавуваат сите познати ѕвезди, а во оваа ноќ посветена на модата сите се обидуваат да привлечат внимание со своите фустани.

mkd-191860.jpg

Најразголена во секој случај била Бјонсе која на својот профил на Инстаграм објавила неколку фотографии во провокативни пози, сакајќи на фановите одблизу да им покаже што облекла.

Share.