Над 40 лица повредени при превртување на трамвај во јужен Лондон

0
286

Над 40 лица се ранети, откако трамвај денеска се преврте во јужниот регион на Лондон, Кројден, соопштија полицијата и пожарникарите.

Лондонската полиција информира дека нејзини припадници реагирале на „сериозен инцидент“, откако трамвајот се превртел на станицата Сандиландс во Кројден.