Најмалку 12 загинати во експлозија во Банкок

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Бомба прикачена за моторцикл експлодираше пред хиндуистички храм во тајландскиот главен град Банкок, при што загинале најмалку 12 лица. Официјалните лица од местото на несреќата соопштија дека околу 20 луѓе биле повредени во експлозијата. Се уште никој не презеде одговорност за нападот во близина на познатото светилиште Ераван, на голема раскрсница во вцентарот на Банкок опкружена со луксузни хотели.

Share.